Parlamenti filipinez zgjat gjendjen e jashtëzakonshme: Frikë nga ISIS

Parlamenti i Filipineve ka venmdosur që ta zgjas gjendjen e jashtëzakonshme në jug të vendit për shkak të rrezikut nga kërcënimet e terroristëve të ISIS-it.

Për të zgjatur vlefshmërinë e ligjit për futjen e situatës të propozuar nga presidenti Rodrigo Duterte, 240 përfaqësues të Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit votuan, ndërsa 27 kundërshtuan. Ligji zbatohet për rajonin Mindanao dhe do të jetë i vlefshëm deri në fund të vitit 2018.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sëmuret Xhensila Myrtezaj, anulon koncertin

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj të shtunën kishte paralajmëruar të mbante koncert në qytetin...
Read More