Ekonomi

Pasanikët më të famshëm të botës, ja sa para fitojnë në ditë…

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 18/10/18 |
mapo.al

Një përqindje e vogël e njerëzve në botë fitojnë mesatarisht në ditë, aq sa pjesa më e madhe e botës nuk arrin do t’i mbledhë as në një vit aq para dhe në disa raste as tërë jetën nuk i qarkullon ato.


Nga kryeministrja e Britanisë, Theresa May tek multimiliarderi, Bill Gates, më poshtë janë disa prej pasanikëve më të famshëm në botë, pjesa më e madhe e të cilëve janë bërë të pasur vetëm pasi janë bërë të famshëm.Theresa May – 542 dollarë dita


Claudia Winkleman – 1,918 dollarë dita

Prince William – 6,996 dollarë dita

James Corden – 7,211 dollarë dita

Cara Delevingne – 28,849 dollarë dita

Jennifer Lawrence – 65,634 dollarë dita

Ed Sheeran -101,335 dollarë dita

Lewis Hamilton – 126,218 dollarë dita

Mbretëresha Elisabet – 154,348 dollarë dita

Sir Elton John – 164,841 dollarë dita

David Beckham – 178,509 dollarë dita

Adele 189,329 – dollarë dita

JK Rowling – 260,732 dollarë dita

Duka i Westminster – 285,615 dollarë dita

Bill Gates – 9,3 millionë dollarë dita

<
>
Adele-189329-dollarë-dita Bill-Gates-93-millionë-dollarë-dita Bill-gates-800x450 Cara-Delevingne-28849-dollarë-dita Claudia-Winkleman-1918-dollarë-dita David-Beckham-178509-dollarë-dita Duka-i-Westminster-285615-dollarë-dita Ed-Sheeran-101335-dollarë-dita James-Corden-7211-dollarë-dita Jennifer-Lawrence-65634-dollarë-dita JK-Rowling-260732-dollarë-dita Lewis-Hamilton-126218-dollarë-dita Mbretëresha-Elisabet-154348-dollarë-dita Prince-William-6996-dollarë-dita Sir-Elton-John-164841-dollarë-dita Theresa-May-542-dollarë-dita


Etiketa: , , , ,

Pas