Pasuria multi milionëshe e Rita OrësFakti që Rita Ora pranoi të këndoj falas në koncertin për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës bëri shumë bujë në Kosovë, madje edhe institucionet e vendit e prezantuan këtë si vyrtyt të saj dhe nderë që po ia bënë vendit, por pasuria e Rita Orës është shumë e madhe si këngëtare e pop-muzikës.

Sipas një matje që është bërë në fund të vitit 2017 nga “Forbes” për të cilën kanë raportuar mediat botërore, pasuria e Rita Orës është rreth 20 milionë funte që i bie mbi 20 milionë euro.

Në javë sipas përllogaritjeve të “The Sun” Rita Ora i merr diku 17 mijë funta britanike. Pasuria e Rita Orës pritet të rritet sidomos gjatë këtij viti pasi ajo do të jetë e përfshirë në shumë projekte të modës dhe kinematografisë bashkë me muzikën.

Tash që Rita ka filluar turneun e saj botëror të ardhurat e saj pritet të rriten më të mëdha pasi do të përfitojë miliona euro të tjera.

Përpos faktit që Rita do të këndoj pa pagesë në koncertin e 10 vjetorit, shpenzimet e bendit të saj, udhëtimi dhe qëndrimi do të paguhen nga shteti i Kosovës që ka ndarë gjithsej 600 mijë euro për krejt shpenzimet e shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Një autostradë e re në Shqipëri, “PPP” me vlerë 257 mln euro

Projekti i dytë i paketës “One Billion Euro” që do të ndërtohet...
Read More