Pence: Sulmet kanë degraduar kapacitetet e armëve kimike në Siri

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha se sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe në Siri kanë degraduar dhe përkeqësuar kapacitetet e armëve kimike në atë vend.

Gjatë samitit të Limas, Pence i tha kryeministrit kanadez Justin Trudeau, se presidenti Donald Trump “e bëri të qartë për botën se Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojnë armë kimike”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nuk ndalen zjarret, brenda 24 orësh 8 vatra të reja në të gjithë Shqipërinë

Gjatë 24 orëve të fundit deri në orën 09:00 të mëngjesit të...
Read More