Pence: Sulmet kanë degraduar kapacitetet e armëve kimike në SiriZëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha se sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe në Siri kanë degraduar dhe përkeqësuar kapacitetet e armëve kimike në atë vend.

Gjatë samitit të Limas, Pence i tha kryeministrit kanadez Justin Trudeau, se presidenti Donald Trump “e bëri të qartë për botën se Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojnë armë kimike”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Adelina Tahiri shtatzënë? Ja ku ka shkuar me bashkëshortin e saj!

Këngëtarja Adelina Tahiri në dhejtor të vitit që lamë pas u kurorëzua...
Read More