Përfshihen nga flakët pyjet e Lezhës, forcat zjarrfikëse dhe ushtria në aksion për shuarjen e tyrepyje

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjet e Lezhës. Zjarri ka rënë mbrëmjen e së enjtes, ndërsa mësohet se vatra e zjarrit ka qenë fshati Zimaj.

Përveç zjarrfikësve, në shuarjen e zjarrit është përfshirë edhe ushtria me 30 forca të saj.

Pavarësisht ndërhyrjes për shuarjen e flakëve, ato janë ende prezente.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Zbardhet vendimi i Markut: Ja drejtuesit e prokurorive në rrethe që largohen sot

Zbardhet vendimi i Kryeprokurores lidhur me largimet e Drejtuesve të prokurorive në...
Read More