Përfshihen nga flakët pyjet e Lezhës, forcat zjarrfikëse dhe ushtria në aksion për shuarjen e tyre

pyje

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjet e Lezhës. Zjarri ka rënë mbrëmjen e së enjtes, ndërsa mësohet se vatra e zjarrit ka qenë fshati Zimaj.

Përveç zjarrfikësve, në shuarjen e zjarrit është përfshirë edhe ushtria me 30 forca të saj.

Pavarësisht ndërhyrjes për shuarjen e flakëve, ato janë ende prezente.

Shkruar Nga
More from Revista User

Merkel sot në SHBA, takohet me presidentin Trump

Kancelarja gjermane, Angela Merkel pritet të takohet sot me presidentin e SHBA,...
Read More