Përmbytjet, 315 të evakuuar në Qarkun Tiranë

Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Ministrisë së Mbrojtjes në një qendër tregtare në Tiranë dhe në Fushë-Krujë.

Po gjatë natës në zonën e Vorës është nevojitur ndërhyrja e ushtrisë të cilët me anë të një eskavatori kanë evakuuar disa persona të tjerë.

Raportohet se pa energji elektrike janë 71.000 abonentë dhe nuk janë në funksionon 60 fidera.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ajo nuk ka vdekur! Bes Kallaku shokohet nga lajmet e fundit

Komediani i njohur, Bes Kallaku është shokuar nga lajmet e fundit në...
Read More