Përmbytjet në Australi shkaktojnë disa të vdekurpermbytje

Reshjet e dendura të shkaktuara nga cikloni Debbie i cili është efektiv që një javë në shtetet Queensland dhe NSW, kanë shkaktuar vdekjen e 5 personave

Në përmbytjet e ndodhura si pasojë e ciklonit Debbie në shtetet Queensland dhe Uellsi i Ri Jugor (NSW) të Australisë, 5 persona humbën jetën, ndërsa 3 të tjerë rezultojnë të humbur, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit në Canberra Times, reshjet e dendura të shkaktuara nga cikloni Debbie i cili është efektiv që një javë në shtetet Queensland dhe NSW, kanë shkaktuar vdekjen e 5 personave.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rrëfehet ‘shënjestra’ e sulmit në Vlorë: Lëvizja me armë, pasi…

“Nuk i pashë personat që na qëlluan me breshëri kallashnikovi. Dyshoj se...
Read More