Përndiqte çiftin mbretëror, burg për vajzën e fiksuar pas princ Leka Zogutprinc-zogu-dhe-elia

Një vajzë 25-vjeçare me banim në Tiranë është fiksuar “keq”, pas Princ Lekës, ndërkohë që ai ka lidhur kurorë me aktorian Elia Zaharia.

E reja me shtetësi maqedonase dhe amerikane, Fitore Bekteshi u kthye në një makth për çiftin, pasi filloi t’i ndiqte kudo dhe tu prishte qetësinë.

Ajo u është ngjitur atyre gjatë aktivitetit të përditshëm, duke i ndjekur në çdo organizim ku merrnin pjesë, në jetën profesionale apo edhe në daljet e tyre private në bare apo restorante në kryeqytet.

Bekteshi madje është futur në oborrin e banesës së familjes Zogu dhe nuk është kursyer deklaratat e dashurisë me zë të lartë për Lekën në ambiente publike, si dhe ka kërcënuar Elia Zaharian në sy se “do ta përcillte”.

Fiksimi i 25-vjeçares dhe veprimet e kryera prej saj kanë shkaktuar ankth dhe frikë tek aktorja Zaharia, e cila, më 12 korrik 2016, e ka kallëzuar atë në Policinë e Tiranës. Pasi u hetua në masën e sigurisë “arrest shtëpie”, 25-vjeçarja përfundoi si e pandehur në gjykatë për akuzën e “përndjekjes”.

Më 16 shkurt 2017, Gjykata e Tiranës mbylli gjykimin e dosjes së saj, duke e deklaruar fajtore dhe e dënoi me 6 muaj burg. Për shkak se dënimi me burgim është më i madh se dënimi i vuajtur gjykata ka konstatuar shuarjen e masës së sigurimit “arrest në shtëpi” caktuar më herët ndaj saj.

Gjatë hetimit e pandehura ka pranuar se ka ndjekur Leka Zogun duke thënë: “Doja ta shikoja Lekën, pasi ai për mua ishte një diell më tepër, dielli vetë”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Mijëra persona manifestojnë në mbrojtje të lirisë

Disa dhjetëra mijëra persona kanë zbritur në rrugë për të mbrojtur lirinë,...
Read More