Përplaset nga shoferi i pirë, vdes 9-vjeçariSpringwood drunk driver Brisbane Caption: A nine-year-old boy hit by an alleged drink driver on Christmas night south of Brisbane, has died in hospital. Josiah Sisson had been in the Lady Cilento Children's Hospital since about 7:00pm on Sunday, when he was struck while looking at Christmas lights in Springwood with his family. Family members are expected to make a statement this afternoon. Police say the 24-year-old driver took a corner too quickly and lost control of his car, hitting Josiah. The out-of-control sedan then crashed into a house, causing substantial damage to the right-hand side. Police have questioned the driver but no charges have been laid.

Djali 9-vjeçar i një pastori është përplasur nga një shofer i pirë në ditën e Krishtlindjeve dhe vdiq tragjikisht në sy të të vëllait.

Josiah Sisson, nga Brisbane, ishte duke qëndruar në cep të shtëpisë së tij duke parë dritat e Krishtlindjeve me vëllain e tij të madh kur u përplas ka një kamion që po ecte me shpejtësi në drejtim të tij.

Fqinjët dolën menjëherë jashtë të tmerruar pasi dëgjuan britmat e vëllait të tij të madh.

Ai ishte në gjendje kritike dhe u dërgua menjëherë në spitalin e fëmijëve Lady Cilento por ndërroi jetë aty ditën e martë në mbrëmje.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

ISIS sulmon sërish Aleppon, të paktën 30 të vdekur

Të paktën 30 persona kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me...
Read More