Përplasi kalimtarin me makinë, arrestohet drejtuesi i mjetit në Burrel

850x636_skene1476433903

Një shtetas është arrestuar nga policia e Matit, pasi aksidentoi një kalimtare 17-vjeçare në vendin e quajtur “kryqëzimi i spitalit” në qytetin e Burrelit, si pasojë e humbjes së kontrollit të mjetit.

Në pranga ka rënë Ardit Xhakrosa, 20 vjeç, nga njësia administrative Rukaj. 17-vjeçarja A.K. është transportuar menjëherë për në Spitalin e Traumës në Tiranë, për ndihmë të specializuar, e tashmë raportohet të jetë jashtë rrezikut për jetën.

Policia akuzon drejtuesin e mjetit “Benz Mercedes” për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, dhe materialet hetimore ndaj tij ia ka kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat.

Shkruar Nga
More from Revista User

Si të largoni pikat e zeza në fytyrë në mënyrë të duhur!

Lëkura është shumë delikate dhe duhet trajtuar me shumë kujdes. Pra, për...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.