Përse meshkujt janë të fiksuar pas vitheve?Ditëve të sotme është periudha më e mirë për të qenë të çmendur pas vitheve: Nicki Minaj ekziston, pantallonat e jogas përdoren nga thuajse të gjitha femrat dhe gratë gjithandej botës po bëjnë ushtrime squat për t’i formuar të pasmet e tyre.

Por, padyshim që fiksimi pas të pasmeve të femrave nuk është diçka e re. Në fakt, kjo është thelbësore, thotë David Buss, profesor i psikologjisë në Universitetin e Teksasit, Austin.

Jeni të tërhequr pas të pasmeve të një femre për të njëjtën arsye që jeni të tërhequr nga gjokset, ijët dhe beli i saj: për shkak se këto trajta kanë qenë tregues të pjellorisë tek paraardhësit tanë, thotë Bluss.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vlonjati lë detin, tenton të trafikojë drogën nga Muriqani

Një vlonjat duket se është përpjekur për të gjetur rrugë të reja...
Read More