Peru: Konfiskohen 1520 bretkosa që shiteshin ilegalisht

Autoritetet e Perusë kanë konfiskuar 1520 bretkosa që është dashur të përfundojnë në preparate afrodiziakë që të shiten në tregun në Lima ka bërë të ditur Qendra Kombëtare për Pyje dhe Faunë(SERFOR), transmeton Hina e Kroacisë.

Bretkosat në qese plastike janë gjetur në vende të fshehta në disa autobusë në veri të Perusë dhe kanë qenë të dehidruara por të gjalla.

Shkruar Nga
More from Revista User

E rëndë në Itali, sherr me thika mes dy vëllezërve shqiptarë, plagoset njëri prej tyre

Një ngjarje e rëndë tronditi Bergamon në Itali, ku u regjistrua një...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *