Përveç Duas dhe Bebes edhe reperi Gashi në “Lollapalooza”

 

Festivali Lollapalooza është një nga festivalet më të mëdhenj të muzikës në botë, i cili këtë vit do të mbahet në Chicago.

Festivali mbledh artistët më të famshëm të tregut muzikor e do të mbahet në datat 2-5 gusht të vitit 2018. Në skenën e tij do të ngjiten 3 artistë shqiptarë.

Përveç Bebe Rexhës dhe Dua Lipës, në Lollapalooza do të përformojë edhe reperi Gashi.

Reperi vijon karrierën e tij muzikore në SHBA, ku së fundmi Jay Z e ka bërë pjesë të labelit muzikor që drejton “Roc Nation”.

Reperi shqiptar do të performojë krah emraver të njohur si Bruno Mars, Camilla Cabello, Khalid etj.

The Kid Gashi, siç njihet ai, emrin e vërtetë e ka Labinot Gashi, ka një repertor të pasur këngësh.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Hetem Ramadani zbulon recetën ushqimore që të jetojmë mbi 100 vjet

  Biznesmeni shqiptar, Hetem Ramadani, tashmë i njohur për mjekësinë alternative, jokonvencionale,...
Read More