Pesë shenja që tregojnë se lidhja juaj ka përfunduarbroken-heart

Nganjëherë është e dukshme që lidhjes suaj po i vjen fundi.

Të grindeni shpesh mund të jetë shenjë e thyerjes në lidhjen tuaj, por sipas një studimi të ri, janë katër faza të ndryshme që çojnë në ndarje, shkruan The Independent.

1.Para-meditimi – kjo është faza kur ju as që jeni duke menduar për ndarjen.

2.Meditimi – ju filloni të keni dyshime për gjërat si “kjo lidhje s’ështe për mua”, “ka diçka që nuk shkon në lidhjen time”, raporton My Domain

3.Përgatitja – mund të zgjasë me muaj sepse sepse ju jeni ende duke ngurruar për ta marrë kurajon që t’i jepni fund dhe nuk doni t’ia lëndoni ndjenjat partnerit tuaj.

4.Veprimi – është faza ku ju veproni, bisedoni dhe i jepni fund duke shkuar në drejtime të ndryshme.

5. Mirëmbajtja – ështe faza e fundit e ndarjes, është e pikëllueshme ku ju ia jepni njëri-tjetrit gjësendet që ju takojnë, psh. brushat e dhëmbëve, rrobat etj.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Trazirat e Ferguson-it ritregohen në dokumentarin e ri

Teksa Shtetet e Bashkuara vijojnë të debatojnë mbi fajtorët dhe pasojat e...
Read More