Pesë trende që i ka lansuar Instagrami

Instagrami qysh herët është bërë platformë e cila ngjashëm si revistat e modes po lanson dhe dikton trendet e reja…

Bizhuteritë e vogla
Vala ka filluar nga unazat e holla prej filigrani e cila shpejtë ka kaluar nga rrënja e gishtave në falangat e sipërme. Bubat në vathë, qaforet milimetrike rreth qafës dhe duarve dhe unazat e holla rreth kyçeve të këmbës vetëm sa e kanë plotësuar historinë.

Shamitë

Dorën në zemër, para se të fillojnë blogerët të veshin shami rreth qafës (mbi çanta apo rreth kyçit të dorës), njerëzit tjerë e bënin këtë vetëm kur ishte ftohtë apo kur duhej të mbulonin ndonjë anomali apo, eventualisht, e admironin Audrey Hepburn në filmin Festa në Romë.

Recka në xhinse

Fjala xhinse në Instagram përmendet rreth 16 milion here. Kjo do të thotë se njerëzit i duan shumë farmerkat në të gjitha format dhe ngjyrat, por aktualisht fokusi qëndron në reckat dhe fijet e pejve të varrur. Sa më të shkyera aq më mirë.

Supe lakuriq dhe karnere

Košulje, haljine i topovi koji otkrivaju cela ramena ili ih samo uramljuju preplavili su društvene mreže. Romanti?ni karner koji kre?e od grudi i oko ruku garantuje trocifreni broj lajkova.

Këmisha, fustane dhe copa që zbulojnë e tërë shpatullën apo vetëm konturet kanë vërshuar rrjetet sociale. Karneri romantik i cili fillon nga gjinjtë dhe rreth duarve garanton numrin treshifrorë të like.

Çorape rrjetë

Çorapet rrjetë kanë histori të gjatë dhe seksi, por por Instagram vetëm kohët e fundit i ka miratuar ato si një gardërobë të ligjshme ditore. Ndonjëherë ishte e paimagjinueshme të duket pjesa e sipërme e trikosë, kurse sot vlenë rregulla – nëse nuk duket – të zëvendësohet me dollake apo çorapë deri në gjunjë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Në cilën moshë njerëzit fillojnë të mërziten me punën?

Sipas një studimi me më shumë se 2.000 punonjës në Britani të...
Read More