Pezullohet lundrimi nga moti i keq, trageti Vlorë –Brindisi nuk niset nga Italia

moti-i-keq-durres

Moti i keq i orëve të fundit ka përfshirë edhe qytetin e Vlorës, ku si pasojë është paralizuar trafiku detar për shkak të dallgëve të forta.

Peshkarexhat, anijet e peshkimit apo varkat e vogla të lundrimit janë këshilluar të ankorohen në vendstrehime. Trageti i linjës Vlorë -Brindisi nuk është nisur nga brigjet italiane, sakaq, anijet e mallrave po qëndrojnë në pritje në radë.

Kapiteneria e portit njofton se në gji, furia e detit i kalon 5 ballë e në det të hapur shkon7-8 ballë.

Kampionati i aeronautikës është pezulluar deri në një urdhër të dytë, për shkak të erërave të forta të cilat fryjnë me shpejtësi 15-17 km/h. Aktualisht nuk janë shënuar dëme në qytet për shkak të fortunalit, moti pritet të përmirësohet pas orës 18.00 të pasdites.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet një tunel ku fshihej kanabis në Skrapar

Policia e Beratit dhe ajo e Skraparit kanë zbuluar një tunel në...
Read More