Pikturat e vjedhura të Van Goghut rikthehen në muzen në Amsterdamvan-gog

Muzeu “Vicent Van Gogh”në Amstredam, ka njoftuar se janë rikthyer dy piktura të shekullit të 19-të, që ishin vjedhur 14 vjet më parë.

Policia italiane, shtatorin e kaluar, gjatë një hetimi ndaj Raffaele Imperiale, i cili akuzohet se ka udhëhequr një rrjet ndërkombëtar të trafikimit të kokainës, kishte gjetur dy piktura e Van Goghut.

Dy pikturat e ekspozuara sot në muze, konsiderohen si pjesë shumë e rëndësishme e zhvillimit artistik të Van Goghut.

Në vitin 2002, hajdutët kishin hyrë përmes çatisë së muzeut dhe kishin arritur që për katër minuta të vidhnin pikturat.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Superaksion në qendër të Durrësit, policët me maska kontrollojnë makinat luksoze

Një aksioni i gjerë i Policisë në Durrës ka nisur prej dy...
Read More