Pjata e preferuar e çdo shenje horoskopi

horos

Pavarësisht ushqimeve që hamë përditë, të gjithë kemi pjatën tonë të preferuar! Këtë e di edhe horoskopi…

Dashi: Yjet kanë parashikuar një pjatë të lehtë që nuk do të ndikojë fare tek pesha juaj dhe aktiviteti i përditshëm. Pjata j përbëhet nga kallamarë shoqëruar me rrepa, arra pishe dhe rrush të thatë.

Demi: Pjata e demit është shumë e shëndetshme dhe energjike, makarona me erëza pikante.

Binajkët : Pjata për binjkaët është shumë origjinale dhe futuristike në të njëjtën kohë, rizoto me frut pasioni.

Gaforrja : Nuk kish si të ndodhte ndryshe, gaforrja është shenjë uji dhe i konsumon shumë produktet e detit. Pjata e saj është fruta deti të ndryshme shoqëruar me salcë me të zezën e sepjes.

Luani : Për luanin kemi një pjatë me përmbajtje deti, tartar karkalecash me xhelatinë molusqesh.

Virgjëresha : Virgjëreshës i takon të hajë një pjatë të shëndetshme që tretet lehtë, pasteli ( makarona të zonës së Emilia Romaga-s ) me mish pule.

Peshorja : Deri tani folëm për pjata të kripura, por peshoren do ta ëmbëlsojmë pak. Pjata e saj është një tortë me bazë çokollate dhe pane dhe mjedër.

Akrepi : Akrepit i i duhet të kënaqet me një antipastë të thjeshtë , por shumë të shijshme.
Pancake jeshilë me pancetë dhe mjaltë gështenjash.

Shigjetari : Shigjetari nuk ka nevojë për thikë e pirun sepse pjata e tij mund të shijohet fare mirë me duar. Por kujdes, mos u bëni pis. Qofte të vogla me mish pule dhe guakamole është pjata ideale për shenjën tuaj.

Bricjapi : Bricjapi është një dashamirës i mishit të lepurit. Pjata e tij është lepur i egër me ullinj dhe dardhë.

Ujori : Edhe pse është shenjë e ujit, ujori kësAj herë do të hajë kalcone e mbushur me sallam.

Peshqit : Peshqit është shenja e dytë që ka fatin e madh të hajë një ëmbëlsirë, milefolje me krem mangosh.

Shkruar Nga
More from Revista User

Të gjithë dëshirojnë të shkojnë në Gjermani, regjistrohen 10 milionë të huaj

Në Gjermani jetojnë dhjetë milionë të huaj, që paraqet shifër rekorde dhe...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.