Plagosi me thikë xhaxhain dhe tentoi t’i djeg banesën me benzinë, pranga 26-vjeçarit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një fshat të Librazhdit, ku nipi ka tentuar të vrasë xhaxhain.

Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se Besnik Zika, 26 vjeç, banues në Durrës, akuzohet se në fshatin Përvallë për shkak të konflikteve të pronësisë dyshohet të ketë tentuar të djeg me benzinë banesën e xhaxhait të tij, shtetasit M.Z., 70 vjeç dhe më pas dyshohet ta ketë goditur me thikë. T♪7 njëjtat burime theksuan se shtetasi M.Z., pasi mori ndihmën mjekësore në spitalin e Librazhdit, u largua në banesë.

Gjithashtu dyshohet të ketë goditur me grushta bashkëshorten e xhaxhait shtetasen I.Z., 63 vjeçe dhe nusen e djalit të xhaxhait shtetasen A.Z., 36 vjeçe, banuese në fshatin Përvallë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale

“Dhuna në familje” dhe “Shkatërrimi i pronës me zjarr, mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet 130/a/3, 151 dhe 22 të Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Miqtë e Adelës rrëfehen si asnjëherë më parë: Ata që sot qajnë për të e kanë sharë e goditur

Në një emision special në nder të Adelajda Xhamanit, ishin të ftuar...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.