Plagosja në Shëngjin/ Akuzojnë nipat e ish-deputetit. Reagon Arben NdokaNjë prej personave të plagosur pasditen e djeshme në Shëngjin është plagosur edhe më 25 qershor. Bëhet fjalë për Florian Dushkun, i cili u godit me qytën e pistoletës ditën e zgjedhjeve nga nipi i Arben Ndokës. Dushku, njihet si simpatizant i LSI-së dhe përplasja asokohe ka ndodhur ne qendren e votimit te Shëngjinit.

Lidhur me atentatin e djeshëm, mësohet se dy të rinjtë Samet Bercaj 19 vjeç dhe Florian Dushku 28 vjeç janë qëlluar me armë zjarri në gjymtyret e poshtme teksa shëtisnin në trotuarin e qytetit bregdetar. Policia tha se autorët e krimit udhëtonin me një makinë dhe pasi kanë qëlluar disa here me pistolete janë larguar.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Lezhës ku edhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia ka ngritur postoblloqe në kërkim të autoreve ndërsa në ndihmë të policisë së Lezhës erdhen edhe 2 furgonë me trupa te FNSH.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Avokati rrëzon akuzat: Kontrata e rrugës u firmos në vitin 2009, Dashamir Xhika u bë drejtor në vitin 2013

Avokati i Dashamir Xhikës, Artan Hajdari ka rrëzuar akuzuar e prokurorisë për...
Read More