Po përgatitet vizita historike e Papës në Rusi

Funksionari i lartë në hierarkinë e Vatikanit, kardinali Pietro Parolin, do të takohet me presidentin e Rusisë Vladimir Putin në Moskë këtë muaj dhe me këtë rast shfaqi shpresën se do të konfirmojë bazat për vizitën historike të Papa Françeskut në Rusi.

Delegacioni i Vatikanit, të cilin do ta udhëheqë Parolin, do të qëndrojë në Rusi nga data 20 deri 24 gusht, dhe gjatë vizitës do të takohet edhe me Putin dhe patriarkun e Kishës ortodokse ruse, Kiril.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Po mbytemi”, thirrjet live të banorëve të Mallkuçit, FA ndërhyn me helikopter

Fushë-Kruja është një nga zonat më të prekura nga përmbytjet, ndërsa më...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.