Studimi i ri: Ja cili është trupi i përsosur për femrat

Një studim i ri ka zbuluar se cilat forma trupore preferojnë meshkujt tek gjinia femërore. U morën në pyetje burra nga 10 shtete të ndryshme që rendisin linjat e disa femrave sipas rradhës.

U zbulua se më i preferuari ishin ato që kanë BMI 19, pra elegante dhe e dobët, shpesh herë nën peshë.

“Shumica e njerëzve nuk do të befasohen nga fakti që hollësia ekstreme është perceptuar si lloji më tërheqës pasi mbizotëron më shumë në media, kulturë dhe modë,” – tha Lobke Vaanholt, një nga autorët e zbulimit për Independent.

Besohet se femrat që kanë BMI kaq të ulët janë në moshën 17-20 vjec.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tregu i makinave, si shitësi shqiptar i korruptoi menaxherët zviceranë të firmës

Një 32 vjeçar me prejardhje nga Kosova, shitës automobilash në Bernë është...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.