Policia e Las Vegas: Dy të vdekur e 70 të plagosur nga sulmi me automatik

Policia e Las Vegas ka dal me një raportim zyrtar duke konfirmuar se vetëm dy persona janë vrarë nga sulmi me armë zjarri që ndodhi në një festival të muzikës në Las Vegas.

Las Vegas 1

Picture 1 of 10

Përveç dy viktimave, policia bënë të ditur se dhe rreth 70 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur nga të shtënat, të cilët janë duke pranuar trajtimin në spital.

Bari i natës në restortin e njohur të Las Vegasit, ”Mandalay Bay” është i mbyllur plotësisht pas këtij incidenti i cili rezultoi me fatalitet.

Të shtëna në Las Vegas, dyshohet për viktima

Policia e Las Vegasit është vënë në alarm nga të shtënat me armë zjarri të regjistruara në afërsi të hotelit Mandalay Bay.

Të paktën një person i armatosur raportohet se ka hapur zjarr gjatë një festivali të muzikes country që po mbahet në Las Vegas.

Video të publikuara në mediat sociale tregojnë qindra njerëz që ikin nga skena, ndërsa dëgjohen breshëri automatiku.

Të shtënat me armë u regjistruan rreth orës 22:30 sipas orës lokale dhe ka njoftime për viktima. Policia ka këshilluar njerëzit që të shmangin zonën.

Një zëdhënës i spitalit tha për mediat amerikane se të paktën 20 persona po trajtoheshin për plagë me armë zjarri.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dokumentat e bëra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy

Për vrasjen e John F. Kennedy edhe sot vazhdojnë të qarkullojnë teori...
Read More