Policia në kamëz nxjerr familjet nga konviktet e Universitetterror_2

Ka nisur sot në mëngjes aksioni policor për largimin nga konviktet e Universiteti Bujqësor të Kamzës të familjeve që kanë uzurpuar konviktet e studentëve prej disa vjetësh. Aksioni po mbikëqyret nga vetë ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe nga kreu i ALUIZNI-it, Artan Lame.

Nga ana tjetër, IKMT ka nisur shembjet e disa godinave të ngritura në territorin e kampusit universitar.

Aksioni i spastrimit u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama rreth një muaj më parë, në ceremoninë e 65-vjetorit të Universitetit Bujqësor të Tiranës.

Rama njoftoi se do të çelë pas 20 e kusur vitesh rrënimi e zaptimi të kësaj qendre të dikurshme të ekselencës, rrugën e rilindjes përmes transformimit në një kampus bashkëkohor universitar; ku duhet të bjerë në sy ajo që është edhe mrekullia vetë e natyrës, kultuvimit të tokës, prodhimit bujqësor e blegtoral, zhvillimit rural në tërësi.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Fetullah Gylen në krye të listës së zezë, akuzohet se po shkakton tërmete në Turqi

Kleriku turk me bazë në SHBA, Fetullah Gylen gjendet në krye të...
Read More