Policja 23-vjeçare vret veten me armën e shërbimitpolicia-durres

Një efektive e policisë së Durrësit i ka dhënë fund jetës në rrethana ende të paqarta. Sipas të dhënave paraprake ngjarja ka ndodhur në Katund Sukth, ku 23-vjeçarja me iniciale P.SH. është vetëvrarë me armën e shërbimit.

Më datë 10.05.2017, rreth orës 12: 30, në Katund Sukth, në banesë është vetvrarë me armën e shërbimit shtetësia P. Sh. 23 vjeçe, Punonjëse Policie në Komisariatin e Policisë Durrës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor  po kryen veprimet e mëtejshme procedurale për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkaqet.

Kush është 23-vjeçarja që vrau sot veten me armën e shërbimit, u pranua në Polici në 2014 ?

23-vjeçarja kishte konkurruar në Shkollën e Policisë në vitin 2014, ndërsa kishte fituar nga testi 52 pikë dhe ishte renditur e 266 në listë.

Tashmë, policia dhe prokurorë të rrethit ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa po hetojnë në lidhje me shkaqet e krimit. Nga këqyra paraprake e vendit të ngjarjes, dyshohet se kemi të bëjmë me një vetëvrasje.

 

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Nora publikon këngë të re, shfaqet shumë seksi në videoklip

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka publikuar këngën e saj më...
Read More