Polumbarët e RENEA-s, kërkime në Lumin Buna për gjetjen e trupit të 70-vjeçarit të zhdukurpolumbaret-kanion-30-mars-2014

Policia e Shkodrës dhe polumbarë të RENEA-s kanë zhvilluar gjatë ditës së djeshme e të sotme kërkime në lumin Buna,ku dyshohet se tre dite më parë është mbytur në këtë lum aksidentalisht një 70-vjeçarë Filip Shllaku nga fshati Darragjat.

Mësohet se 70-vjeçari kishte shkuar pranë lumit Buna për të mbushur ujë dhe nuk është kthyer më në banesë. Familjarët dyshojnë se ai ka rrëshqitur në lumë. Fare pranë bregut të lumit është gjetur dhe kapuçi që i përket 70-vjeçarit.

Policia vazhdon kërkimet me mjete lundruese dhe polumbarë përgjatë rrjedhës së lumit Buna, ku dyshohet se mund të ndodhet trupi i 70-vjeçarit .

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Marina dhe Getoari zbukurojnë shtëpinë për festa, ja si duket ambienti i tyre

Marina dhe Getoari këtë fundvit do të festojnë si çift i martuar...
Read More