Portokall, ideal për dhëmbë të bardhëportokall

Arritën muajt e ftohtë të dimrit, dhe me ta edhe portokalli i lëngshëm. Përveç faktit që janë plotë me vitamina C, prandaj edhe ideal për imunitet të fortë, portokalli eshtë aleat i madh i bukurisë.

Më interesante nga të gjitha është se krejt çka ju duhet për bukurinë është lëvorja e tyre.

Nëse ju dëshironi të keni dhëmbë të bardhë që shkëlqejnë, pa shkuar te dentisti, e gjitha që ju duhet të bëni është të fshini dhëmbët me lëvoren e portokalli në të gjitha anët. Rezultatet mund të shihen menjëherë.

Lëvorja e portokallit është gjithashtu një balsam për lëkurën problematike. Thjesht fërkojeni fytyrën tuaj me të dhe antioksidantët nga lëvorja do të bëjnë një punë të shkëlqyer.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ankandet e Nju Jorkut thyejnë rekordin, veprat e rralla gjithmonë të kërkuara

Rreth tre miliardë dollarë vepra arti të shitura në dy javë. Ankandet...
Read More