Prangoset lezhjani i kërkuar për shfrytëzim prostitucioni dhe organizatë kriminale.

Policia ka vendosur në pranga një të kërkuar nga drejtësia italiane për pjesëmarrje në organizata kriminale dhe shfrytëzim prostitucioni.

I arrestuari është Ndue (Vitor) Perjaku 48 vjeç, i dënuar me 8 vite burg në Itali.

Gjykata e Trevizos në Itali e ka dënuar me 8 vite burg për veprat penale “Pjesëmarrje në organizata kriminale” dhe “Favorizim dhe shfrytëzim prostitucioni” ndërsa pritet që të ekstradohet për të vuajtur dënimin.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vritet një grua, zbardhen emrat: Burri e masakroi dhe e la në banesë

Një tjetër krim brenda familjes, trondit opinion publik pas vrasjes së gjyqëtares...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.