Premiera e “Shtëpia pa dritare” më 6 marspremiera

Premiera e “Shtëpia pa dritare” do të jepet më 6 mars nga ora 20:00, ndërsa reperiza më 7 mars.

Shafqje flet për lirinë, për lirinë në kuptimin fundamental, pastaj edhe për mbylljen hermetike, qoftë ajo mbyllje fizike, shpirtërore apo mbyllje mendore brenda grilave që ka krijuar civilizimi njerzor nga ekzistenca e tij.

Teksti i shfaqjes është brenda filozofisë ekzistenciale, ndërsa shfaqja ndodhe brenda 4 mureve pa dalje, të cilat mure do të përbëhen nga shikuesit në katër anët e “shtëpisë” së personazheve.

Regjisor: Besim Ugzmajli

Aktorët: Agron Shala, Doresa Rexha, Daniela Markaj.

Skenograf: Driton Tahiri

Kostumografe: Samka Ferri

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 11 dhjetor 2016

Dashi 21/3 - 20/4 Ditë tejet e trazuar dhe delikate kjo e...
Read More