Presidencialet franceze, kandidati përdor hologram në takimet e fushatësFrench presidential election candidate for the far-left coalition "La France insoumise" Jean-Luc Melenchon gestures as he delivers a speech during his public meeting, on February 5, 2017, in Chassieu, near Lyon. / AFP PHOTO / JEAN-PHILIPPE KSIAZEK

Ashtu si çdo njeri, kandidati i zgjedhjeve presidenciale të Francës, Jean-Luc Melenchon nuk mund të jetë në dy vende në të njëjtën kohë.

Prandaj socialisti 65-vjeçar përfitoi nga avancimet e fundit në teknologji për të qenë në kontakt të vazhdueshëm me votuesit.

Të dielën Melenchon mbajti mitingun radhës në Lyon, teksa një hologram i tij fliste për turmat në mitingun e Parisit, me zëdhënësit që pretendonin se po projektohej nga sateliti.

Kritikët e quajtën aktin një tentativë për të fituar faqet e para të gazetave, që lë në hije idetë e tij politike. Ndërkohë, mbështetësit e kandidatit konservator, Francois Fillon dolmen nëpër rrugë për të protestuar kundër fushatës së defamacionit ndaj tij, pas hetimeve për vendet e punës dhe pagesat e majme nga administrata shtetërore për gruan dhe pesë fëmijët e tij.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rita Ora prezanton MTV EMA 2017, Bebe Rexha ka dy fjalë për të

Mbrëmjen e sotme do të mbahen çmimet MTV EMA 2017, në Londër,...
Read More