Presidenti i Filipineve-ushtarëve: Mund të përdhunoni deri në tri femra, unë shkoj në burg për ju

duerte

Presidenti i Filipineve është ndeshur me kritika të ashpra, pas një shkakaje të “pavend” për përdhunimin, me ushtarët duke nxitur edhe reagimin e vajzës së Hillary Clinton.

Duke folur në një kamp pas vendosjes së ligjit ushtarak në të gjithë jugun e vendit, ai u tha oficerëve se atyre u lejohej të përdhunojnë deri në tre femra.

Kjo ishte shakaja e dytë për përdhunimin nga Presidenti Rodrigo Duterte që prej shpalljes së kandidaturës së tij, raporton “BBC”

Vajza e Bill dhe Hillary Clinton, Chelsea, shkroi në Twitter se “përdhunimi nuk ishte për të qeshur”.

Një grup humanitar i të drejtave të njeriut reagoi gjithashtu dukë thënë se komentimi i tij ishte “i pështirë” .

“Unë do të ha burg për ty, nëse ti përdhunoni tri gra, do të them se e kam bërë unë….,por nëse martohesh me katër, gjej vend kur te futesh “, tha zoti Duderte në atë që presupozohet të ishte një “shaka”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rita pozoi si lepurushe për pashkë, fansat e kryqëzojnë: Nuk je në Playboy!

Këngëtarja Rita Ora për festën e pashkëve, publikoi një fotografi shumë të...
Read More