Presidenti Meta merr telegram urimi nga Mbretëresha Elizabeth II

Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta ka marrë një telegram urimi nga Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II me rastin e marrjes së detyrës.

Në mesazhin e saj, Mbretëresha Elizabeth II, e uron z. Meta për përurimin e tij si President dhe thekson se bashkëpunimi midis dy vendeve do të vijoj ngushtësisht për të fuqizuar më tej marrëdhëniet.

“Dëshiroj t’ju uroj me rastin e përurimit Tuaj si President i Republikës së Shqipërisë! Unë dhe Qeveria ime presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe të fuqizojmë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve tona.

Ju përcjell Ju dhe popullit të Republikës së Shqipërisë urimet e mia më të mira për të ardhmen”, – shkruhet në mesazhin e Madhërisë së Saj, Mbretëreshës Elizabeta II.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Një lagje e Tiranës del në dritë, Veliaj bën një premtim për ujin

  Veliaj: “Brenda 5 viteve, me planin tonë të investimeve, Tirana do...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *