Presidenti Meta uron ‘8 Marsin’: Fuqizimi i grave është garancia për një Shqipëri të begatë

 

Kreu i shtetit, Ilir Meta e nisi mëngjesin me një urim në Ditën Ndërkombëtare të Gruas.

Sipas presidentit, pa fuqizim të grave, nuk ka Shqipëri europiane.

“Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave dhe motrave, të cilat me shpirtin, dashurinë, sakrificat e përkushtimin e tyre, lartësojnë vlerat më të mira të shoqërisë dhe familjes shqiptare.

Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen e të mos vuajnë dhunën në familje e shoqëri.

Fuqizimi i tyre social, ekonomik dhe politik është forcim i familjes shqiptare dhe garancia më e sigurtë për një Shqipëri europiane dhe të begatë,” shkruan Meta në FB.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Berisha: Rama me gjuhë rrugaçi, çfarë fshihet pas fushatës të sulmeve të ulëta të llum-kazanit

  Ish-Kryeministri Sali Berisha, përmes një komenti të gjatë në rrjetet sociale...
Read More