Presidenti Nishani dekoron komisar Artan Cukun pas vdekjes

Rreth tre muaj pas vrasjes së ish-drejtuesit të Policisë Artan Cuku, Presidenti Bujar Nishani, i ka akorduar Dekoratën e Artë të Shqiponjës, të cilën jua dorëzoji familjarëve të tij.

Sipas kreut të shtetit, kjo dekoratë i jepet me motivacionin: “Në vlerësim dhe nderim të thellë për përkushtimin maksimal, devotshmërinë e pashembullt, sakrificën e rrallë në luftën pa kompromis kundër keqbërësve dhe krimit të oganizuar, si profesionist dhe misionar pararojë në radhët drejtuese të Policisë së Shtetit”.

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës u ekzekutua më 8 prill të këtij viti. 

Policia ka arrestuar personin e dyshuar për krimin, por shkaqet e vrasjes mbeten akoma të pazbardhura.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Rama e dinte që do largohej? Reagon Tahiri: Ja pse ika!

Sa shumë spekulime që ka ngjallur lajmi për largimin e Saimir Tahirit...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.