Princi Filip tërhiqet nga jeta publikembreteresha-elizabeth-dhe-princi-filip

Duka i Edinburgut do të tërhiqet nga detyrat mbretërore këtë vjeshë, bëri të ditur Pallati Bukinghem.

Vendimi është marrë nga vetë princi Filip dhe është mbështetur nga mbretëresha, tha një zëdhënës i Pallatit, transmeton BBC.

Ai do të marrë pjesë në angazhimet e planifikuara deri në muajin gusht, qoftë vetëm, qoftë në shoqëri të mbretëreshës, por nuk do të pranojë ftesa të reja.

Princi, muajin e ardhshëm, mbush 96 vjet.

Ai dhe mbretëresha do të festojnë 70-vjetorin e martesës së tyre në nëntor.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

4 gjërat që duhet të diskutoni me partnerin përpara se të vendosni të fejoheni

Për shumë çifte është një hap démodé, të cilit i ka ikur...
Read More