Pritet të jepet masa për shefin e hetimit për aksidentin në Lungomarenga-ktu-e-posht

Polici që akuzohet se ushtroi presion ndaj të plagosurit të aksidentit në Lungomare del sot para togave të zeza për masë sigurie.

Komisar Myslym Ismailaj, shef i hetimit për aksidentet në policinë e Vlorës u arrestua dy ditë më parë me dyshimet se po favorizonte firmën e ndërtimit.

Sipas policisë, Ismailaj  ka ushtruar presion ndaj 21-vjeçarit Petraq Beja që të pranonte se kishte problem me shikimin.

Aksidenti i rëndë u regjistrua mbrëmjen e 26 nëntorit 2016, në të cilin  humbi jetën 17 -vjeçari Kristo Panajoti.

Një ditë më parë,Gjykata e Vlorës komunikoi masën e sigurisë për dy përfaqësuesit e firmës që po kryen punimet në Lungomare.

Gjykata vendosi “arrest në shtëpi” për 25 vjeçarin Tomor Cena, me detyrë inxhinier zbatues i projektit dhe “arrest me burg” për 61 vjeçarin Ilirian Tahmazi, me detyrë përgjegjës i sigurimit teknik.

Ndaj tyre rëndon akuza “shkelje e rregullave të mbrojtjes në punë”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Hidhni sodë buke mbi dyshekë dhe shihni rezultatet mahnitëse

Tregu është plot me produkte pastrimit të cilat po aq sa mund...
Read More