Produktet kozmetike që nuk duhet t’i përdorni çdo ditë

Dihet shumët mirë që kur një femër gjen buzëkuqin, pudrën apo rimelin e përsosur, ajo do e përdorë çdo ditë deri sa produktit kozmetik t’i vijë fundi.

Por mesa duket disa tualete, sado cilësore të jenë thjesht nuk duhen përdorur shumë shpesh, ndaj bëni pak pushim me 6 produktet e mëposhtme.

Shampo e thatë

Ndonëse ky produkt mund t’ju shpëtojë në rastet kur ju duhet të bëni një dush të shpejtë, por nuk mundeni, duhet të dini se përdorimi i tepruar dëmton flokët tuaja. Ky produkt nuk duhet përdorur më shumë se dy ditë radhazi.

Balsamët e pasur me proteina

Ky produkt nuk duhet përdorur më shumë se një herë apo dy herë në javë sepse trajtimet me proteina mund të prishin balancën e pH të flokëve duke shkaktuar një efekt të kundërt me të atë mirëmbajtjes.

Primeri

Primeri është produkti që vendoset përpara kremit pudër, por përmbajtja e tij mund të bllokojë poret duke shkaktuar jo pak probleme.

Rimeli kundër ujit

Në ndryshim nga formulat e tjera , rimeli kundra ujit priret të thajë së tepërmi qeprikë, ndaj përpara aplikimit të tij duhet t’i lyeni qeprikët me një mbrojtës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ja kush është liderja e parë që takon Trump: Le të udhëheqim botën sërish sëbashku

Britania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mund të udhëheqin...
Read More