Pse Dua Lipa u bë një nga artistet më të guximshme të vitit 2017?Nuk është gjithmonë e lehtë për të arritur sukses në Britani të Madhe dhe këtë sukses ta përsëritni në SHBA. Por Dua Lipa me sukses bëri pikërisht këtë vit duke iu falënderuar vizionit të saj artistik.

5-1

Picture 1 of 9

Hitet e saj janë bërë më të mëdha dhe audienca e saj është rritur jashtëzakonisht shumë, por Lipa nuk ka ndryshuar qasjen e saj ndaj teksteve të këngëve apo skenës – dhe kjo është pikërisht arsyeja që fansat e saj e vlerësojnë atë.

“Është kaq e këndshme që njerëzit të dëshirojnë të vijnë në shfaqje. Ata në të vërtetë duan të vijnë dhe të dëgjojnë gjithë albumin dhe të vijnë në përvojën, dhe unë e vlerësoj aq shumë”, shprehet këngëtarja 22-vjeçare.

Me hitet “Hotter Than Hell” dhe “Blow Mind Your Mind (Mwah)”, 22-vjeçarja filloi të mbledhë vëmendjen përtej oqeanit në vitin 2016, por që ende nuk kishin ndikim në SHBA. Me disa raunde të turneut, duke treguar lëvizjet e saj të valleve energjike dhe vokalin e lartë, SHBA shpejt kapi talentin e saj.

Dua Lipa ka qenë e hapur për përfshirjen e madhe në çdo aspekt të procesit krijues kur është fjala për muzikën e saj, duke përfshirë bashkëpunimet me Miguel dhe Martin Garrix, dhe veprimet e saj kanë provuar vetëm atë.

Si një artist që guxon të qëndrojë për besimet e saj, Dua Lipa mbetet një njeri ka treguar se nuk do të mbajë tifozët në pritje të muzikës së re.

“Unë thjesht nuk dua të harroj. Dua vetëm të vazhdoj të jem në turne”, thotë ajo.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Google dhe Facebook po shohin çdo lëvizje tonën në internet

Ndikimi i Google dhe Facebook në privatësinë tonë nuk mund të nënvlerësohet....
Read More