Punonjësi i OSHEE pakt me biznesmenin për të vjedhur energjinë, e pësojnë të dy

Një elektricist nga Fieri është proceduar penalisht, pasi ndihmoi pronarin e një restoranti të vidhte energjinë elektrike.

Grupi i Task Force i OSHEE ka zbuluar rastin e vjedhjes të favorizuar nga punonjësi OSHEE, Vullnet Hoxha, i proceduar për shpërdorim detyre.

Sipas policisë ai ka ndërhyrë në një matës 3 fazor që i përkiste një biznesi “Bar Kafe Restorant”.

Për këtë rast konstatimi vjedhje të energjisë është proceduar dhe abonenti Edis K., pronari i subjektit privat.

Shkruar Nga
More from Revista User

Superdasma e miliarderit indian, 4 ditë festë në kroçerë

U cilësua si “dasma e vitit” pasi ishte luksoze në maksimum. Bëhet...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *