Putin: Forcat nukleare do të pajisen me armatim të ri

Russian President Vladimir Putin speaks during a news conference after a meeting with his Moldovan counterpart Igor Dodon at the Kremlin in Moscow, Russia, January 17, 2017. REUTERS/Sergei Ilnitsky/Pool

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi se vendi i tij do të vazhdojë zhvillimin e mbrojtjes potenciale të Rusisë dhe paralajmëroi se forcat strategjike nukleare të vendit do të pajisen me armatim të ri.

“Do të pajisim në të gjitha aspektet ushtrinë me pajisje dhe armatim të gjeneratës më të re. Kryesisht, kjo ka të bëjë me forcat nukleare”, theksoi Putin.

Shkruar Nga
More from Revista User

Seti i fotografive të Cindy Crawford dhe Kaia Gerber që tregojnë se janë vërtetë nënë e bijë identike

Cindy Crawford dhe vajza e saj 15-vjeçare, Kaia Gerber, janë si dy...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.