Putin urdhëron shtimin e masave të sigurisë gjatë Botërorit “Russia 2018”

Presidenti rus, Vladimir Putin, urdhëroi që gjatë Botërorit të futbollit që gjatë vitit të ardhshëm do të mbahet në këtë vend, të forcohen masat e sigurisë në shërbimet e transportit, hotele dhe objekte të tjera.

“Të ndërmerren masa shtesë në fushën e sigurisë gjatë Kupës Botërore të FIFA-s 2018 në të gjithë infrastrukturën transporti dhe infrastrukturën e rrjetit hotelier në të gjitha fushat që Federata Ruse ka zgjedhur për të pritur ndeshjet e Kupës Botërore”, thuhet në udhëzimet e Putinit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rritja e temperaturave, 15-40 raste çdo ditë në pediatrinë e Vlorës

Rreth 15 deri në 40 fëmijë i drejtohen çdo ditë pediatrisë së...
Read More