Putin: Zhvillim i sigurt i marrëdhënieve Rusi-Turqi

recep-tayyip-erdogan-dhe-vladimir-putin

Stabilizimi gradual i situatës së brendshme politike në Turqi do të krijojë kushte për zhvillim të sigurt të marrëdhënieve me Rusinë, deklaroi presidenti rus Vladimir Putin në fillim të bisedimeve me homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan, në rezidencën e tij në Soçi.

Putin ka theksuar se marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë po riparohen në tërësi dhe po marrin “karakter të veçantë”, duke shtuar se marrëdhëniet bilaterale po zhvillohen “sipas planit”, transmeton Tass.

Shkruar Nga
More from Revista User

Miqtë e Adelës rrëfehen si asnjëherë më parë: Ata që sot qajnë për të e kanë sharë e goditur

Në një emision special në nder të Adelajda Xhamanit, ishin të ftuar...
Read More