Pyje të fshehura, ujëvara mbresëlënese… ja pse duhet ta vizitoni ishullin e Java-s

Kur përmendim fjalën “ishull” gjithmonë na bie ndërmend dielli, rëra, oqeani dhe pemët e palmave.

Por sipas një studimi të bërë nga agjencia “Travel&Leisure” formula e vetme për përkufizimin e parajsës nuk ekziston.

Bazuar në aktivitetet, atraksionet natyrore, plazhet, ushqimi e mikpritja, mijëra udhëtim-dashës kanë votuar për ishuljt e tyre të preferuar në botë.

Mes shumë votash të dhëna për Hauain, Bora Boran apo Tahitin, ishulli indonezian Java mori vendin e parë.

Pamjet e mrekullueshme i shihni në fotogalerinë më poshtë:

Kjo është lista me renditjen e ishujve më të bukur në botë sipas studimit

4E815B8C00000578-0-image-a-10_15323263783454E8154D300000578-5981231-image-a-4_15323253639154E8154EC00000578-5981231-image-a-5_15323253699424E81550C00000578-5981231-image-a-6_15323253814104E81552C00000578-5981231-image-a-1_15323253255554E81551600000578-5981231-image-a-3_15323253576574E81553800000578-5981231-image-a-2_1532325339956
 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Mesazhi i fortë i Rrahman Parllakut: “Çfarë është shkruar me fjalë, nuk shkulet dot me sëpatë”

Një tjetër libër tronditës nga gazetarja Eni Vasili. Pas rrëfimeve tek “Unë...
Read More