Qëllohet me Kallashnikov një 23-vjeçar në Vaun e Dejëspolicia-naten

Një 23-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë pasi u qëllua me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune, rreth orës 20:30 në Vaun e Dejës, kur i riu me iniciale E.Z, me detyrë ushtarak pranë repartit ushtarak, u qëllua me automatik në mes të rrugës. I plagosuri është në gjendje të rëndë dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Menjëherë kanë mbërritur në vendngjarje shërbimet e Policisë ku sipas deklarimeve të para të marra në vendngjarje, sipas policisë, dyshohet se autor i kësaj ngjarje është shtetasi P. Gj, rreth 20 vjeç, banues në Vau i Dejës.

Policia ka ngritur pika kontrolli, vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit, si dhe grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Yjet zbulojnë se kujt nuk do t’i prijë shumë fati këtë vit

Planetët për këtë viti na kanë përgatitur furtunë ndaj së cilës do...
Read More