Qëllohet për vdekje këngëtarja e njohur turke

 

Qëllohet për vdekje në një klub nate, këngëtarja e njohur turke Hacer Tülü.

Mësohet se këngëtarja 40-vjeçare ishte një nga dy personat e vrarë gjatë një sulmi pranë Bodrumit në Turqinë perëndimore.

Personi i dytë i vrarë bësohet të jetë pronari i klubit Mehmet Ali Sürensoy dhe 4 persona të tjerë u plagosën.

Sipas burimeve policore janë kryer katër arrestime pas studimit të kamerave të sigurisë dhe identifikimit të automjeteve të përdorura pas sulmit.

 
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Kryeministrja britanike: Ka shumë gjasa që Rusia të ketë helmuar ish-agjentin Skripal dhe vajzën e tij

  Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin...
Read More