“Rama mori 9.6 milionë euro ryshfet, u takua me rusët në Rinas”Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook ka publikuar detaje për çështjen e fundit që është bërë publike ditën e sotme në media, atë të shitjes së rafinerisë së Ballshit tek kompania ruse “Gumvor”.

Sipas qytetarit dixhital, të cilin Berisha e quan “person të mirëinformuar”, kryeministri Edi Rama është takuar fshehurazi në Rinas ku është mbyllur një pazar paraprak prej 9.6 milionë euro.

Qytetari i ka dërguar ish-kryeministrit të dhënat e fluturimit të shefit të Gumvor, Torbjon Tornqvist.

Statusi i plotë i Berishës:

Rama merr ryshfet 9.6 milione euro nepermjet bankes se familjes, ABI Bank!I dorezon naften shqiptare Kompanise Gumvor! sb

“Pershendetje Doktor! Nje person i mireinformuar më shkruan: Shefi ekzekutiv i Gumvor Torbjon Tornqvist ka arritur me çarter sekret ne Rinas dhe ka mbyllur nje takin sekret me Ramen, po kombinohet nje kalim total i naftes shqiptare ne lindje duke bashkepunuar kinezet e Bankers me ruset e Gumvor. Paraprakisht 9. 6 milione € jane levruar si bakshish nepermes bankes se familjes se tij ABI Bank nga konto e Toskenergji tek IRTC e Besos. Tani do behet pazari qe Gumvor nepermes kompanise Guask Baylis te prodhoje pa cilesi dhe te shmange taksat. Depozitimi i prodhimit do behet ne depon e nje deputeti. Të uroj jete të gjate! Ja dhe te dhenat e levizjes se çarterit te Torbjon.
Date Departure Arrival Aircraft Duration
Friday
01-Jun-2018
04:25PM CEST
Rinas Mother Teresa – TIA
06:18PM CEST
Geneva Cointrin Int’l – GVA

1h 53m
Friday
01-Jun-2018
09:44AM CEST
Geneva Cointrin Int’l – GVA
11:30AM CEST (?)
Rinas Mother Teresa – TIA

1h 46m
Operator Tag Aviation “Tag Aviation”.Tag Aviation 288
FPG288

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

‘Erë lufte në rajon’, Erdogan u drejtohet grekëve: Shpëtuat se u hodhët në det!

  Rajoni ynë nuk njeh qetësi. Tashmë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë...
Read More