Rama publikon projektin e rrugës së re me 14 nënkalime e 12 ura: Ja zonat që lidhen

Kryeministri Edi Rama ka publikuar video-projektin e rrugës se re Thumanë-Fushë Krujë-Kashar. Rruga do të ketë 14 nënkalime, 34 rrugë dytësore, 12 ura dhe 3 mbikalime.

Rruga do të lidhë veriun e Shqipërisë e Kosovën me aeroportin “Nënë Tereza” e me Portin e Durrësit.

MIRËMËNGJES 😃 

dhe me projektin e rrugës së re Thumanë-Fushë Krujë-Kashar, pjesë e Programit Kombëtar “1 Miliard për Rindërtim” (Shpejtësia e projektuar 140 km/h, 14 nënkalime, 34 rrugë dytësore, 12 ura dhe 3 mbikalime), e cila do të lidhë me infrastrukturë moderne veriun e Shqipërisë e Kosovën me aeroportin “Nënë Tereza” e me Portin e Durrësit dhe tanimë është në fazën finale të përgatitjes për zbatim, ju uroj një ditë të mbarë👍

Shkruar Nga
More from Redaksia

Selami Xhepa: Shkenca sot paraqitet më shumë si narracion se si doktrinë abstrakte

  Selami Xhepa ka qenë një ndër autorët e ftuar në bisedë...
Read More