Rama: Rruga tjetër me pagesë është ajo…Në konferencën me gazetarët, kryeministri Edi Rama, artikuloi se tarifa në ”Rrugën e Kombit” do të vendoset dhe se çmimi 5 euro nuk negociohet. Por, nga ana tjetër, kreu i qeverisë tregoi se një tjetër rrugë do të jetë me pagesë, ajo e ”Kashar-Rrogozhinë-Vlorë”.

Tarifa e “Rrugës së Kombit”, sipas Ramës, është e domosdoshme për mirëmbajtjen e saj. Kryeministri tha se edhe paraardhësi i tij e ka thënë më parë që rruga nuk mund të mirëmbahet dot. “Mospagesa si kontribut do të çonte në rrënimin e rrugës”, u shpreh Edi Rama, i cili nënvizoi se “5 eurot nuk negociohen”

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Blindohen rrugët me policë, mbërrin përfaqësuesja izraelite

Përfaqësuesja izraelite mbërriti në Tiranë pasditen e djeshme rreth orës 18:00, ndërsa...
Read More