Raporti i CIA-s për Shqipërinë, Luan Rama: Të vërtetat e dhimbshme nuk mund të mbulohen

Deputeti i LSI, Luan Rama thotë se në raportin e CIAS-s për Shqipërinë renditen një sërë problemesh, siç janë korrupsioni, kanabisi, pastrimi i parave dhe organizatat e narko-trafikut.

Përmes një statusi në Facebook, Luan Rama shprehet se të vërtetat e saj të dhimbshme nuk mund t’i mbulojnë disa burokratë evropianë që punojnë në Tiranë dhe nuk i shohin.

Statusi i plotë: 
RAPORTI I CIA-s PER SHQIPERINE – 2018.
= Korrupsioni problem kryesor për Shqipërinë.
= Shqipëria rrugë kalimi për për kokainën e Amerikës së Jugut dhe opiumin nga veriperëndimi i Azisë!
=Eshtë zgjeruar prodhimi i kanabisit.

Organizatat e narko-trafikut janë aktive dhe janë shtrirë në vendet e Evropës.
= Ka pastrim të lartë të parave, të lidhura me trafikimin e lëndëve narkotike, armëve, apo punë të tjetra të paligjshme të kryera nga zyrtarët dhe kriminelët.

Kjo është Shqipëria e rilindjes së Edi Ramës sipas CIA-s, të cilën edhe pse disa burokratë europianë që punojnë në Tiranë nuk e shohin, të vërtetat e saj të dhimbshme nuk mund t’i mbulojnë me heshtjen e tyre të blerë!

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Fotoja që u bë virale: Edhe ne kemi trup të bukur si Jennifer Lopez

  Ikona e muzikës pop, Jennifer Lopez, publikoi një foto që ka...
Read More