Reagimi i Rona Nishliut pasi Eugent Bushpepa fitoi në RTSHTë shtunën u mbajt finalja e festivalit të këngës së RTSH-së, fituesi i të cilës përfaqëson Shqipërinë në “Eurosong”.

6-1

Picture 1 of 6

Pas një gare goxha të ngushtë mes konkurrentëve, çmimin e parë e mori Eugent Bushpepa.

Eugenti do ta përfaqësoi Shqipërinë në festivalin e këngës evropiane “Eurovision”, ndërsa kënga mban titullin “Mall”.

Pasi triumfoi në festival, Eugenti pranoi urime të shumta nga artistët, e një shumë të veçantë ai e mori nga Rona Nishliu.

“pafund e lumtun per ty o za, mendje e shpirt mrekullisht i bukur!!! #MALL “, ka shkruar Rona.

Kujtojmë që Rona njihet si përfaqësuesja më e suksesshme e Shqipërisë në “Eurosong”, e cila zuri vendin e pestë në vitin 2012.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Përplasi për vdekje me makinë 35-vjeçarin dhe ia mbathi, arrestohet autori

Personi që pasditen e djeshme aksidentoi për vdekje 35-vjeçarin Ardian Rika, është...
Read More